MODUŁY

piątek 24.05.2024 r.

I Moduł Kariera

„Bez energii nie sięgniesz gwiazd”

Czy można marzyć o gwiazdach nie patrząc w niebo? Czy uczniowie mogą dążyć do ambitnych wyzwań naukowych i innowacyjnych wynalazków, jeśli nie mają wiedzy o dostępnych możliwościach kreowania własnej ścieżki edukacyjnej?

Moduł Kariera ma za zadanie otworzyć młodzież na stawianie sobie ambitnych celów. Chcemy zarazić ich entuzjazmem i rozpalić energię do sięgania po śmiałe marzenia.

Stworzymy przestrzeń stoisk z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych oraz stoiska instytucji powiązanych z szeroko rozumianymi innowacjami w energetyce oraz zjawiskami, które ściśle wiążą się z energią: AI, kosmonautyka, robotyka.

Tego dnia odbędzie się finał międzyszkolnej debaty oksfordzkiej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Stalowa Wola.

W ramach modułu kariera w nowatorski sposób zaprezentujemy postaci, którym udało się „sięgnąć gwiazd”. Będą to przedwojenni polscy wynalazcy (M. Curie-Skłodowska, I. Mościcki, I. Łukasiewicz, W. Szukiewicz) oraz sylwetki współcześnie żyjących innowatorów.

sobota 25.05.2024 r.

II Moduł Przedsiębiorca

Konferencja „Innowacje energetyczne dla rozwoju biznesu i przemysłu”

Jak efektywnie zwiększyć obroty firmy bez energetycznych strat? A może energia rozchodzi się nie w tym kierunku, co trzeba? Trzymać się utartych energetycznych schematów czy zaryzykować z innowacjami energetycznymi? My stawiamy na dobrą wymianę energii.

Zorganizujemy plener ze stoiskami promocyjnymi oraz interdyscyplinarną konferencję, podczas której zostaną zaprezentowane ciekawe innowacje technologiczne, które można wdrażać w celu pozyskania, magazynowania lub oszczędzania energii.

Pragniemy skupić się na prezentacji praktycznych rozwiązań oraz prezentacji firm, które oferują wdrażanie innowacji energetycznych dla biznesu oraz dla przemysłu.

Na promocyjnych stoiskach będzie można zaprezentować swoją ofertę, nawiązać współpracę lub wymienić się ciekawymi doświadczeniami.

Ta przestrzeń będzie dostępna również dla wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z ofertami pracy i możliwością budowania swojej kariery w firmach związanych z branżą energetyczną.

Podczas konferencji „Innowacje w Energetyce dla biznesu i przemysłu” zostaną zaprezentowane najciekawsze oferty, usługi, startupy i projekty badawcze.

niedziela 26.05.2024 r.

III Moduł Rodzina

„Potrzeba matką wynalazków – energia dla domu”

Czy wiesz, że energia wewnętrzna ciała to suma energii kinetycznej wszystkich cząstek ciała i energii potencjalnej związanej ze wzajemnym oddziaływaniem tych cząsteczek?

Podobnie jest z rodziną – jej pozytywna energia to suma pozytywnej energii każdego członka tejże rodziny. Naładuj z nami każdego członka swojej rodziny sporą dawką pozytywnej energii podczas wspólnego świętowania Dnia Matki.

W tym dniu dzieci będą mogły poprzez zabawę zdobywać wiedzę o energii na stoiskach edukacyjnych oraz wziąć udział w konkursie tematycznym o postaciach związanych z ideą Centralnego Okręgu Przemysłowego „Poznaj Bohaterów COPu”. Ich sylwetki prezentowane są w Muzeum COP (E. Kwiatkowski, M. Siedlanowski, I. Mościcki, S. Rogalski).

W ten oto sposób energetycznie naładujemy najmłodsze pokolenia wiedzą o energii, innowacjach, AI, kosmonautyką i robotyką.

Rodziców oraz dziadków zapraszamy do międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych „Zero Waste” oraz do stoisk prezentujących ciekawe energetyczne rozwiązania dla gospodarstw domowych.